Ваша дитина давно просить хом’яка? Швидше за все ви вже звернули увагу на милий м’який пухнастик, який правильно називається хом’як Роборовського. Він має свої особливості у догляді та харчуванні. Ми розберемо цей вид хом’ячків і, сподіваємося, ці знання допоможуть вам у вирішенні вихованця.
Опис хом’яка
Виявлений у 1903 році хом’як Роборовського є ссавцем сімейства cricetidae. Спочатку мешкав у степах, а також у пустельних районах Монголії та північного Китаю. Боязкий та нервовий, часто вирощується в лабораторії через особливий інтелект.
Хом’як Роборовського – одне з найменших ссавців у світі і живе до 3 років. Ось його фізичні характеристики:
- розмір: 5-8 см. Самка менша за самця;
- вага: 15-30 г залежно від статі та сезону;
- хвіст: 7-11 мм;
- очі: круглі та чорні. Увінчані двома маленькими білими мітками;
- колір вовни: золотисто-коричневий на спині та білий на нижній частині тіла (тварин, горло та ноги);
- волосяний покрив: густе хутро.
Характер та поведінка хом’ячка
У хом’ячка Роборовського нервовий, полохливий та самотній характер. На відміну від інших видів гризунів, не агресивний і кусається дуже рідко, при небезпеці вважає за краще рятуватися втечею. Проте з ним складно поводитися через розміри та жвавість. Крім того, не поміщайте у звичайну клітину, оскільки він легко протискується через лозини. Тому рекомендується утримувати його у приміщенні, де почуватиметься умиротворено.
Для цього віддайте перевагу просторій клітині (не менше 100 x 40 см), стійкій до укусу з відстанню між решітками 0,8 см. Для додаткової безпеки рекомендується використовувати грати із пластику або плексигласу.
Хом’як Роборовського – одиночна тварина. Якщо хочете розвести кількох, доведеться надати окрему клітинку для кожного, тому що він не уживається зі своїми родичами. Співжиття можливе в окремих випадках, коли хом’яки виросли разом, інакше викликають запеклі бійки за відстоювання території.
Як подбати про його здоров’я
Хом’як Роборовського схильний до багатьох хвороб:
- параліч задніх кінцівок, часто через падіння з висоти;
- змикання щелеп при деяких видах їжі;
- пневмонія при різкій зміні температури
Якщо виявляє особливі симптоми, рекомендується відвезти його до ветеринару.
Потреби у харчуванні
Хом’як Роборовського всеїдний. Через це з’їдає більшість фруктів і овочів, в ідеалі в невеликих кількостях. Однак уникайте деяких продуктів через токсичність, наприклад:
- ківі;
- цитрусові;
- арахіс;
- картопля.
Не забувайте регулярно міняти воду, щоб вона залишалася свіжою.
Догляд
Прийняття цього ссавця вимагає деяких запобіжних заходів. Важливо стримувати кількість їжі. Також цей гризун не терпить пилової підстилки, тому що чутливий до пилу. Таким чином, використовуйте підстилку з бавовни, льону або конопель.
Щоб хом’як насолоджувався сприятливим середовищем, уникайте в оточенні деревної тріски. Вона може поранити ногу.
Крім того, якщо кігті або зуби у цього ссавця занадто довгі, віднесіть його до ветеринара, щоб укоротити. Також важливо стежити за тим, щоб не з’являвся набряк на животі, області вульви або яєчок. Хом’яки Роборовського схильні до пухлин.
Нарешті, бажано позбавити його стресу, щоб залишався здоровим. Наприклад, давайте поспати вдень, тримайте подалі від інших свійських тварин (кішок, собак), щодня виводьте із клітки
Як вибрати хом’яка Роборовського
Щоб правильно вибрати особину, бажано перевірити поведінку та стан здоров’я кожного хом’яка. Для цього переконайтеся, що гризуну 4-6 тижнів і має всі ознаки хорошого здоров’я:
- суха та блискуча вовна;
- широко розплющені очі;
- ідеально стоячі вуха;
- чудова жвавість.
Також рекомендується перевірити, чи легко приручити гризуна. Запустіть руку в клітку і спостерігайте, чи він вилізе з укриття, щоб понюхати.