Перші три місяці вагітності, безсумнівно, дуже важливі для благополучного виношування дитини. Але їх часто затьмарює токсикоз. Він складається з нудоти, яка може бути виключно вранці, але може також супроводжувати вагітну протягом усього дня, наступати вечорами або тільки вранці і ввечері. Все це індивідуально для кожної жінки.
Крім цього, токсикоз супроводжується загальним нездужанням, сонливістю, запамороченням, головними болями, іноді, що переходять у мігрені, підвищеним слиновиділенням та блюванням.
Причини токсикозу
Існує кілька теорій появи токсикозу. За першою з них він з’являється в результаті подразнення рецепторів матки, що викликає подразнення відділів мозку, а саме центрів, які відповідають за нюх, блювотний рефлекс, травлення, дихання та інших. Відповіддю є симптоми токсикозу.
За другою теорією причина у виробленні гормону ХГЛ, який починає вироблятися з настанням вагітності. Він відповідає за зростання та формування плаценти.
По третій винна імунна система, яка сприймає плід як чужорідний організм. Відбувається вироблення антитіл, тому настає токсикоз.
![Великий та жахливий токсикоз 2 ступені токсикозу](https://zhinka.in.ua/wp-content/uploads/2024/03/stepeny-toksykoza.jpg)
Ступені токсикозу
Крім іншого ступінь токсикозу у кожної жінки індивідуальна.
- При токсикозі легкого ступеня з’являється блювання, яке виникає до 5 разів на добу. Показники аналізів у межах норми, а втрата ваги не перевищує 2 кг на тиждень.
- При токсикозі середнього ступеня вагітна може рвати до 10 разів на добу. Втрата ваги не повинна перевищувати 5 кг за тиждень. Можливо, незначне підвищення пульсу і температури, безсоння та безперервна нудота.
- При токсикозі тяжкого ступеня спостерігаються нудота, блювання або блювотні позиви, що не припиняються протягом доби. Випита рідина та з’їдена їжа відразу ж виводяться зі шлунка.
Все це може призвести до зневоднення організму. Зазвичай токсикоз настає на 3-5 тижні вагітності та закінчується до 13-17 тижня.