У Великій Британії впродовж багатьох років найпопулярнішим предметом у профільній школі залишається математика, якій надають перевагу 11,2% старшокласників. Українські учні зможуть обирати поглиблене вивчення дисциплін з початком запровадження реформи середньої освіти, проте невідомо чи будуть вони співпадати з вибором європейських однолітків.
Вчителька Надія Майбогіна зауважила, що в Україні досить популярна думка серед батьків, що математика не знадобиться у житті, адже дитина – гуманітарій. Тож педагогиня задалась питанням, чи є майбутнє у цього предмету та які дисципліни будуть користуватися найбільшим попитом в українських старшокласників. Про це Майбогіна написала у Facebook.
“Отже, чи переможе українське “математика в житті не знадобиться”, “моя дитина – гуманітарій” та “наша дівчинка любить малювати”? Чи є у математики і природничих наук майбутнє в нашій країні? Цікаво, які предмети будуть користуватись найбільшим попитом в українських учнів? І чи буде їхній вибір співпадати з європейськими однолітками?”, – написала педагогиня.
Також у старшокласників користуються популярністю такі предмети:
- психологія (80 493),
- біологія (74 650),
- хімія (61 284),
- історія (48 378),
- соціологія (47 436),
- бізнес (44 852),
- мистецтво та дизайн (43 464),
- економіка (39 141 і переміщення в десятку кращих цього року)
- фізика (38 379).
Крім того, за останній рік серед школярів суттєво зросла кількість заявок на програмування, політичні дослідження, а також економіку та бізнес.
Найменш затребуваними дисциплінами стали мови, виконавські види мистецтва (музика, танці, драма) та релігієзнавство.
Раніше джерело писав про те, що зменшення кількості предметів у школі веде до деградації дітей.